ABOUT

8 Kasım 1970’de İstanbul’da doğan Murat Saraçoğlu, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın – Radyo Tv bölümünden mezun olmuştur. Ardından yönetmen asistanı olarak görev almaya başlamış ve 1995 yılında “Çiçek Taksi” dizinde yönetmen koltuğuna oturmuştur.

 

Birçok televizyon filmi ve “Fazilet Hanım ve Kızları”,“Karagül”, “Yanık Koza” gibi başarılı dizelerin yanı sıra “120”. “O… Çocukları”, “Deli Deli Olma”,”72. Koğuş”,”Memleket” gibi ses getiren sinema filmlerine imzasını atmıştır. Yönetmenliğini üstlendiği “72. Koğuş” sinema filmi 2011 yılında 16. Nürnberg Sinema festivalinde Halk Jürisi Ödülüne layık görülmüştür.

 

Ayrıca “Salacak- Harem” adlı bir hikaye kitabı da olan Murat Saraçoğlu. bu kitabıyla 1999 yılında Yaşar Nabi Nayır Öykü ödülü almıştır.

SARAÇOĞLU FARM

2013 yılında duru bir At sevgisiyle başlayan serüvenimiz ilk olarak sahada safkanlarımız ile yarışlara iştirak etmeye, sonrasında 2016 yılında büyük heyecan ve arzuyla inşasına başladığımız ve 2017 yılında faliyete geçen haramız ile yetiştiriciliğe başladık.

 

Öncelikli hedefimiz Türk Atçılığının kalite ve gücünü yükseltmek, daha iyi kanlar ile daha iyi yarış atları yetiştirebilmektir. Bu doğrultuda gerek haramızın alt yapısı gerekse bilgili hara personelimizi sürekli geliştirmeye ve güçlendirmeye gayret etmekteyiz.

 

Visit website

FOLLOW ME

Copyright Murat Saraçoğlu 2019. All rights reserved.